Jsou věci, které lichotí. Jaké oblečení umí podtrhnout rysy postavy?

Chcete se cítit ve svém oblečení dobře a chcete zároveň upoutat okolí? Oblékání není žádná věda, pokud víte, co v tomto světě platí za pravidla. Zatímco někdo na sebe oblékne prakticky cokoliv mu přijde pod ruku, jiný při výběru jednotlivých dílů outfitu přemýšlí. A tím pádem se zvyšuje pravděpodobnost toho, že si vyberou takové kousky, jež lichotí jejich postavě a podtrhnou jejich přednosti.

mmkmkm

Neházejme se všichni do jednoho pytle

“Mně to nesluší”, řekl alespoň jednou každý z nás. A i když nás okolí chtělo uchlácholit, ve skutečnosti jsme měli pravdu. V případě oblékání se nemůžeme házet do jednoho pytle s ostatními. Každý člověk má totiž jinou postavu a každá postava má jiné rysy. A zatímco někomu bude slušet spíše výstřih do V, jiný může vsadit na bokové džíny a krátký top k tomu. 

V současné době rozeznáváme hned několik typů postavy. Mezi základní typy patří:

  • přesýpací hodiny,
  • jablko,
  • hruška nebo
  • obrácený trojúhelník.

Každá figura má své specifické znaky, díky kterým v moři oblečení v obchodních centrech najdete ty pravé kousky přesně pro vás. 

Když máte postavu obráceného trojúhelníku

Pokud je vaše horní polovina těla mohutnější (máte větší poprsí a široká ramena) a figura se vám směrem dolů zužuje, můžeme říct, že jste obráceným trojúhelníkem. Slušet vám budou spíše véčkové výstřihy, výrazné barvy. Vzory naopak nebudou pro vás, protože budou přitahovat pozornost na část těla, kterou chcete ukázat nejméně.

monomo

Když máte postavu přesýpacích hodin

Pánové to mají samozřejmě jednodušší. V létě jim stačí obléknout pánské kraťasy a mají vystaráno, ženy se musí ohlížet na typ postavy. Některá může být takzvaně přesýpacími hodinami čili její postavu můžeme charakterizovat jako souměrnou s nápadnějšími boky, většími prsy a znatelným pasem. Přesýpací hodiny jsou ve světě modelingu považovány za nejideálnější figuru (takzvaně v mírách 90-60-90) čili oblékání vám tolik vrásek na čele neudělá. 

V nejlepším případě volte takové věci, které hezky zdůrazní váš pas. Vyhněte se naopak bokovkám nebo příliš volnému oblečení.

Když máte postavu hrušky

Říkáte si, že charakteristika přesýpacích hodin ani obráceného trojúhelníku není to, co by vás vystihovalo? Možná to jenom není „to vaše”. Pokud máte úzký pas, který je v kontrastu s vašimi širšími boky a stehny, jste spíše takovou hruškou a vaším cílem bude upoutat pozornost právě na pas a poté na vrchní část těla. Jinými slovy se budete snažit odklonit zrak od spodní části těla.

Slušet vám budou trička, topy nebo blůzy s výraznějším dekoltem, případně které budou delší a v pase je budete moct zvýraznit páskem. Zavinovací šaty nebo sukně do tvaru A rozšiřující se od pasu dolů jsou také vaším nejlepším přítelem.

hjjjjjjjjjjjjjjjj

Když máte postavu jablka

Nebo máte spíše opačný problém čili pas je velmi nevýrazný, hrudní koš je poměrně široký a kyčle s pánví máte relativně úzké? Pak nebudete hruškou, ale spíše jablkem. Slušet vám budou například áčkové, půlokolové nebo kolové sukně, ale také šaty jemného střihu, které taktéž volte v rozšířeném střihu.

Existují univerzální kousky, které sluší každému?

V souvislosti s určováním typu postavy nám na mysli vyběhává myšlenka toho, jestli náhodou neexistují univerzální kousky, které by slušely každému. Pravděpodobně bychom nějaké našly, ovšem vždy by konečné rozhodnutí o tom, jestli si kousek koupíme nebo ne, mělo směřovat k jeho střihu. Není tričko jako tričko, stejně tak není sako jako sako. Ne každému bude slušet oversized střih, stejně jako ne každému budou slušet trička se spadnutým, respektive nízce sešitým švem.