Jak nosit široké kalhoty, abyste dala vyniknout své kráse?

Dámské široké kalhoty jsou trendem posledních let. Chtěla byste si jedny pořídit i do svého šatníku, ale máte pocit, že na vaši postavu se prostě nehodí? Stačí trocha trpělivosti a invence. Prozradíme, jak široké kalhoty (ne)nosit, abyste zdůraznila ladné ženské křivky a zapůsobila v každé situaci.

aaaabbbccc

Komu sluší široké kalhoty? Jenom modelky to být nemusí

Široké kalhoty se v posledních dekádách staly nepostradatelným doplňkem nejednoho ženského šatníku. Učarovaly dokonce i Victorii Beckham, která se v nich před několika lety začala na veřejnosti objevovat pravidelně.

Nemusíte však být uznávanou personou v návrhářských kruzích, abyste okouzlila své okolí. A stejně tak se obejdete bez štíhlé postavy i dlouhých nohou, pokud vás jimi příroda při narození neobdařila.

Společenské široké kalhoty budou totiž slušet každé ženě. Stačí při jejich výběru a nošení dodržovat několik základních pravidel:

  • Pokud jste spíše menší postavy, neuděláte chybu, když si k širokým kalhotám nazujete boty na platformě, které vám opticky přidají pár centimetrů navíc.

  • Široké kalhoty nekombinujte s oversize svrškem.

  • Košili nebo tričko zakasejte za kalhoty. Ze své postavy tak vytvoříte siluetu „přesýpacích hodin“, díky níž vyniknou vaše ženské přednosti.

  • Nenechte se odradit a zkoušejte. Někdy chvíli potrvá, než najdete kalhoty, jejichž střih, materiál a odstín vám padnou jako ulité.

Jaké typy širokých kalhot jsou v módě?

Dámské široké kalhoty můžete při návštěvě obchoďáku vidět hned v několika provedeních. Rozhodující roli hraje střih, materiál nebo barevnost. Mezi neojblíbenější stálice ženských šatníků patří:

  • Culottes – široké kalhoty končící pod koleny. Podobají se sukni.

  • Paperbagy – kalhoty se širším pasem, kde jsou převázány páskem.

  • Flared kalhoty – zvonové nohavice, které se rozšiřují od kotníků směrem dolů.

  • Palazzo kalhoty – model z lehčí, splývavé látky. Nohavice jsou široké v celé délce: od pasu po chodidla.

abc

TIP: Trávíte ve zkušební kabince dlouhé hodiny, ale máte pocit, že snad žádný z vybraných kousků oblečení s vaší postavou neladí? Vyzrajte na svou genetiku. Přečtěte si, jaké další oblečení zdůrazní vaše přednosti, abyste se cítila dobře na každém kroku.

Jak kombinovat široké kalhoty? Přijde vhod košile i trenčkot

Už víte, který typ širokých kalhot se stane novou ozdobou vašeho šatníku? Pak už jen stačí vybrat přiléhavý svršek. Dobrou zprávou je, že široké kalhoty zkombinujete s formálními i ležérními kousky.

Nic nezkazíte, pokud černé široké kalhoty zkombinujete se sakem nebo košilí zakasanou do pasu. Sako můžete ponechat rozepnuté: podtrhnete tím svůj půvab a zároveň se nebudete cítit příliš stísněně, pokud zvolíte vypasovanější model.

Široké letní kalhoty můžete rovněž kombinovat s elegantním trenčkotem. Okamžitě si tak vytvoříte dokonalý outfit pro teplejší období. Outfit doplňte jednoduchým prodyšným tričkem, ať se cítíte příjemně za slunečných dnů.

A jedno doporučení na okraj: nezapomeňte ani na vhodné spodní prádlo, abyste pod tenkou látkou neukázala více, než ve skutečnosti chcete.

TIP: Hledáte outfit, který zdůrazní váš osobitý styl? Zjistěte, jak najít svůj styl oblékání. Ujasníte si, jaký druh oblečení rezonuje s vaším „vnitřním já“ a po utřídění myšlenek se můžete pustit i do očisty vašeho šatníku.

I když ¾ široké kalhoty využijete převážně během jara nebo léta, odkládat je nemusíte ani se začátkem podzimu. Zkombinujte výraznější široké kalhoty například s mikinou nebo hrubším svetrem. Přivítáte babí léto svěžími barvami a zároveň se blýsknete svým vytříbeným vkusem před svými kolegy a přáteli.